Zaaranżowanie przestrzeni nietypowej, trudnej lub cechującej się niestandardowym układem może być problematyczne. Wykusz w domu, choć współcześnie pojawia się w wielu projektach budowlanych, również może być elementem wywołującym wiele komplikacji. Choć istnieje kilka sprawdzonych sposobów na zagospodarowanie takiego wnętrza, zdarza się, że inwestorzy mają z tym niemały kłopot. Poszukując inspiracji, mogą wzorować się na mniej lub bardziej popularnych rozwiązaniach. Te podsuwane są między innymi przez magazyny wnętrzarskie i portale internetowe o podobnej tematyce. Ze swej strony również podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów na urządzenie  takiej przestrzeni.

Wykusz w domu to dodatkowe metry dla użytkowników, ale nierzadko też dodatkowy kłopot. Nie od razu pojawia się pomysł, na urządzenie takiej przestrzeni. Czasem trzeba zapytać o radę znajomych, kiedy indziej poszukać pomocy u architekta wnętrz. Niezależnie od tego, czy uda się Wam wymyślić coś samodzielnie, czy skorzystanie z pomocy innych osób, najważniejsze jest, by realizacja uwzględniała Wasze potrzeby i była zgodna z Waszą wizją.

Wykusz w domu jako jadalnia

Jednym z najczęstszych elementów wyposażenia takiego wnętrza jest stół przeznaczony do spożywania posiłków. Stół może mieć różny kształt i wielkość, w zależności od metrażu wykusza i potrzeb użytkowników. Wykorzystując wykusz na urządzenie jadalni, można zaoszczędzić sporo miejsca w salonie. Atutem jest przyjemna i otoczona dużymi przeszkleniami przestrzeń do spożywania posiłków.

Miejsce dla czytelnika

Wykusz w domu to także idealne miejsce na urządzenie kącika czytelniczego. Warto ustawić  w nim wygodny fotel i niewielką, niezasłaniającą okna biblioteczkę. Można pokusić się też o podnóżek; stolik, na którym ustawimy gorącą herbatę z miodem na długie, zimowe wieczory oraz domowe rośliny, które znacznie ocieplą taką przestrzeń.

Zimowy ogród dla miłośników kwiatów

Wykusz w domu może też stanowić część wydzieloną na zimowy ogród. No, może nie taki prawdziwy, bo przecież nadal będzie to część salonu, ale jednak przeznaczona przede wszystkim na miejsce dla kwiatów i ewentualnie wygodne siedzisko, które zostanie umiejscowione pomiędzy nimi.

Wygodne miejsce do odpoczynku

Jeśli wykusz posiada przeszklenia okienne z szerokim parapetem, to można pokusić się o urządzenie na nim wygodnego, dużego siedziska. Wystarczy uszyć dopasowane do konkretnej przestrzeni poduszki do siedzenia. Dzięki temu zaaranżowana przestrzeń ma szansę stać się ulubionym miejscem odpoczynku wszystkich domowników.

Przestrzeń zabaw dla dzieci

Wykusz w domu to również świetna przestrzeń na urządzenie miejsca zabaw dla dzieci. Dzięki temu zabawki nie będą porozrzucane po całym salonie, a maluszek i tak będzie cały czas pod czujną obserwacją rodziców. Można ustawić tam mały stolik z krzesełkiem i przyborami do rysowania, skrzynię z zabawkami oraz półkę z dziecięcymi książeczkami.

Wykusz w domu może być aranżowany na wiele różnych sposobów. Wiele zależy od inwencji i potrzeb inwestorów. My podsuwamy nasze pomysły, które często znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Dodaj komentarz