Lofty i poprzemysłowe wnętrza wciąż inspirują. Stają się doskonałymi miejscami dla użytkowników, którzy szukają domowej atmosfery, lecz w niebanalnej przestrzeni. To dlatego oświetlenie industrialne nie wychodzi z mody. Co więcej, jest ono mimo wszystko uniwersalne i nadaje się do wkomponowania w dowolną aranżację wnętrza. Jak wybierać tak specyficzne i nietuzinkowe oświetlenie do poszczególnych pomieszczeń, w zależności od ich wystroju?

Lampy w stylu industrialnym – uniwersalne

Oświetleniu industrialnemu nie brakuje charakteru oraz funkcjonalności, a te cechy czynią z niego propozycję uniwersalną. Lampy w tej stylistyce wpasowują się już nie tylko w typowe lofty. Równie dobrze mogą być uzupełnieniem tradycyjnych bądź rustykalnych wystrojów. Fajnie prezentują się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Jeszcze ciekawiej wyglądają pośród pomieszczeń, które są nad wyraz futurystyczne.

Uniwersalność oświetlenia industrialnego polega głównie na jego minimalizmie, prostych formach, ale bazujących na surowcach wysokiej jakości, a także na łączeniach ze sobą różnych materiałów. Ponadto to może być świetna baza do stworzenia naprawdę ciekawego wnętrza, które z oczywistego i zwyczajnego staje się unikatowe. Wystarczy spojrzeć na propozycje sklepu Azzardo.com.pl i się zainspirować wybranymi propozycjami.

Proste formy i najbardziej znane surowce

Lampy industrialne to głównie proste formy. Metalowe i ażurowe oprawy zamiast klasycznych szklanych kloszy. Źródła światła w postaci lamp podłogowych, które zamiennie do tradycyjnej podstawy i wąskiej nóżki pnącej się w górę, posiadają ruchome elementy, przypominające niekiedy konstrukcje robotów. Duże i geometryczne klosze bez zbędnych dodatków. Ta prostota jest jednak bardzo funkcjonalna, a do tego wzbudza zainteresowania, bo oczy zostają zwrócone ku precyzyjnym wykonaniom i surowcom wysokiej jakości.

W tego typu oświetleniu dominuje metal oraz drewno. Metalowe oprawy przestają jednak kojarzyć się z zimnym i nieprzyjemnym wystrojem. Wewnątrz kloszy często zastosowana zostaje miedziana bądź złota barwa, która wraz z ciepłym światłem buduje przyjazną i przytulną atmosferę wnętrza. Gdy zaś metal zostaje połączony z lubianym drewnem, można liczyć na oświetlenie, które dekoruje i ociepla domowe wnętrza.

W zależności od funkcjonalności i wystroju

Jak dobierać tego typu lampy? Typowe lofty pozostawiają największe pole do popisu, bo to od użytkowników zależy, jaki finalny charakter będą chcieli nadać wnętrzu. W popularnych wnętrzach skandynawskich, ale i klasycznych czy rustykalnych, najlepiej sprawdzi się oświetlenie industrialne bazujące na drewnie. Będzie proste, bardzo funkcjonalne, lecz pozwoli zbudować przytulną atmosferę. Nowoczesne, minimalistyczne lub futurystyczne wystroje polubią się z ażurowymi oprawami metalowymi oraz oświetleniem na linkach, które zostają zakończone niczym nieoprawionymi żarówkami.

Industrialnym lampom nie da się odmówić charakteru i funkcjonalności. Postawmy na nie, jeśli zależy nam na wyjątkowym wydaniu domowej aranżacji.

Dodaj komentarz