Lampa podłogowa kojarzy się z geometryczną podstawą, długą i wąską nóżką zakończoną kloszem, ze światłem skierowanym ku górze. Tego typu konstrukcje są uniwersalne i najbardziej popularne. Łatwo zmienić wystrój wnętrza decydując się na klasyczną lampę podłogową. Wystarczy bowiem postawić na inny klosz lub kolor światła.

A gdyby tak wybrać niecodzienną, nietypową konstrukcję wersji na podłogę? Producenci wciąż zaskakują pod tym względem i przekonują, że oświetlenie może przybierać ciekawe wydania.

Lampy o więcej niż jednym punkcie świetlnym

Propozycja lamp, które mają co najmniej kilka punktów świetlnych, to spełnienie oczekiwań miłośników funkcjonalnych dekoracji. Takie lampy spełniają rolę głównie ozdoby wnętrza. Przeważnie na końcu mają niewielkie źródła światła, wykonane w technologii LED-owej, a to pozwala na zastosowanie dowolnej temperatury barwowej. Mówimy o kompozycjach, które sprawdzają się we wnętrzach glamour, nowoczesnych oraz klasycznych z nutą wyrafinowania. Subtelne światło, precyzyjnie skierowane na wybrany fragment przestrzeni bądź elementy wyposażenia, podkreśla walory aranżacji. Takie konstrukcje można znaleźć w sklepie Lampy.it.

Lampy z dużą liczbą punktów świetlnych nadają się do tworzenia gry świateł. Wspomagają budowanie atmosfery we wnętrzu. Najlepiej w tym celu sprawdzają się konstrukcje, w których pojedyncze źródła światła umieszczone są na różnej wysokości. Światło, jak dobrze wiemy, ma ogromne znaczenie w odbiorze wystroju wnętrza. Dzięki nietypowym konstrukcjom wnętrza stają się unikalne, a przy tym pozostają ponadczasowe.

Lampy podłogowe z regulacją

Nieco więcej funkcjonalności, ale bez utraty indywidualnej estetyki, oferują lampy podłogowe z regulacją. Wśród nich znajdują się wykonania, które pozwalają na regulację wysokości oraz kąta padania światła. To zaś oznacza, że domownicy zadecydują, co i w jaki sposób zostanie oświetlone.

Lampę z regulacją można wykorzystać na oświetlenie zadaniowe. Przyda się w kąciku służącym wypoczynkowi, aby czytać ulubioną książkę bądź oglądać film przy przyjemnej, delikatnej poświacie. Tę samą lampę można przeznaczyć na oświetlenie dekoracyjne. Światło kierując na ścianę, zawieszony obraz lub grafikę, albo na jeden z mebli, który ma się wyróżniać na tle innych.

Funkcjonalność podłogowych lamp z regulacją sprawdza się również w pomieszczeniach i miejscach przeznaczonych do pracy.

Abażur inny niż wszystkie

Abażury to już nie tylko tekstylne stożki, które kojarzą się z babcinymi salonami. Do wyboru mamy te o geometrycznych kształtach, ale metalowe. Dostępne są również misternie utkane papierowe kompozycje, a na sam koniec uwagę zwracają abażury z kaskady kryształków. One wszystkie mogą gościć na szczycie lampy podłogowej, która będzie stanowić centralny punkt aranżacji danego pomieszczenia.

Szukając dekoracyjnych elementów wyposażenia skierujmy swój wzrok na lampy podłogowe. Szybko się przekonamy, że można połączyć funkcjonalność z nietypową estetyką i zyskać na oświetleniu, które robi wrażenie.

Dodaj komentarz